Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε απόλυτα στο ντέρμπι Δικεφάλων, όμως ήταν αναποτελεσματικός απέναντι στην ΑΕΚ που σκόραρε στη μοναδική της ευκαιρία στο παιχνίδι και το ισόπαλο 1-1 δεν τον αφήνει ικανοποιημένο. Ο Μουργκ ισοφάρισε στο 89΄ σκοράροντας στο ντεμπούτο του!

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό στο άδειο ΟΑΚΑ για την 5η αγωνιστική της Super League, όμως το τελικό αποτέλεσμα μοιάζει με… “μαγική εικόνα” με βάση την εικόνα της αναμέτρησης.

Οι “ασπρόμαυροι” είχαν τον απόλυτο έλεγχο και έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες, η Ένωση όμως άνοιξε το σκορ στην πρώτη της φάση με γκολ του Ανσαριφάρντ. Τουλάχιστον, ο Μουργκ που είχε περάσει στο ματς στο 81ο λεπτό, κάνοντας ντεμπούτο με την ασπρόμαυρη φανέλα, πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης με κοντινή κεφαλιά στο 89΄, γλιτώνοντας την ομάδα του από τα χειρότερα. Στην τελευταία φάση, στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων (90΄+6΄) οι Θεσσαλονικείς έχασαν τεράστια ευκαιρία, με τον Σφιντέρσκι να νικιέται από τον Τσιντώτα σε τετ α τετ.