Ο Ιωνικός κατάφερε να πάει στα “κλείσει” το ημίχρονο του αγώνα του στην έδρα του Άρη, προηγούμενος με 1-0 και οι φίλοι των Θεσσαλονικέων αποδοκίμασαν την ομάδα τους.

Η κατάσταση στον Άρη θυμίζει… καζάνι που βράζει. Οι δυο σερί ήττες της ομάδας στη Super League και η εικόνα της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο στο ματς με τον Ιωνικό, έκανε τους φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο “Βικελίδης” να ξεσπάσουν σε αποδοκιμασίες.

Το γκολ του Μπαντζη στο 42′ ήταν αυτό που τους έκανε να αποδοκιμάσουν εν χορώ τους παίκτες του Άρη. «Βγάλτε τις φανέλες και φύγετε από εδώ» ακούστηκε από την πλειοψηφία των οπαδών, ενώ η γιούχα έγινε πιο έντονη όταν οι Θεσσαλονικείς πήγαν προς τα αποδυτήρια, μόλις ο διαιτητής Παπαπέτρου σφύριξε για τελευταία φορά στο πρώτο 45λεπτο.