Λίγο πριν τη λήξη του ποδοσφαιρικού αγώνα ΠΑΟΚ – Αρη στην Τούμπα, οπαδοί των γηπεδούχων έριξαν καπνογόνα και εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο ενώ ο Αρης προηγούνταν στο σκοπ

Εικόνες ντροπής είχαμε πριν από λίγη ώρα στο ντέρμπι ποδοσφαίρουτης Θεσσαλονίκης μεταξύ ΠΑΟΚ και Αρη καθώς στο 92ο λεπτό ο αγώνας διακόπηκε, με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ να πετούν φωτοβολίδες και καπνογόνα ενώ ορισμένοι εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο.

Ολα ξεκίνησαν όταν δύο πυρσοί από την κερκίδα εκτοξεύθηκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Προηγούνταν ο Αρης μέσα στην Τούμπα

Δευτερόλεπτα αργότερα υπήρξε εισβολή οπαδών του ΠΑΟΚστον αγωνιστικό χώρο, με τους παίκτες του Άρηνα κατευθύνονται αμέσως προς τα αποδυτήρια, ενώ δυνάμεις των ΜΑΤ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Λίγο μετά, ακούστηκαν δεκάδες κροτίδες από το γήπεδο.Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, από την άλλη, περίμεναν μερικά λεπτά και παρακολουθούσαν τα γεγονότα, ωστόσο ο διαιτητής τους έδωσε εντολή να πάνε στα αποδυτήρια.

Το σκορ στο λεπτό που συνέβησαν όλα αυτά ήταν 0-1 με τον Αρη να έχει το προβάδισμα με γκολ του Μαντσίνι από το πρώτο μέρος.

Δεν έχει αποφασιστεί ακόμα αν το παιχνίδι θα συνεχιστεί.