Αποκλεισμό-ντροπή γνώρισε ο ΠΑΟΚ από τον Φίλιππο στη Βέροια με 3-1 σετ, με τον Δικέφαλο να μένει εκτός από τον τελικό του League Cup, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια ιστορική πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης, όπου θα περιμένει το νικητή του ζευγαριού Φοίνικας Σύρου-ΟΣΦΠ.

Στο ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ όπως αναφέρει το inpaok.gr, ήταν κατώτερος των περιστάσεων, δεν κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ και ο Φίλιππος με 25-19 προηγήθηκε με 1-0.

Και στο δεύτερο σετ, ο Δικέφαλος δεν έπιασε καλή απόδοση με αποτέλεσμα ο Φίλιππος να έχει μία διαφορά δύο-τριών πόντων, όμως οι «ασπρόμαυροι» με επίθεση του Τερζή, ισοφάρισε σε 20-20. Ο ΠΑΟΚ παρ’ όλα αυτά δεν τα κατάφερε και οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με 25-23.

Στο τρίτο σετ, ο Δικέφαλος προηγήθηκε με 11-14, όμως ο Φίλιππος μείωσε σε 17-18 και το σετ έγινε ντέρμπι, με τον ΠΑΟΚ να περνά και πάλι μπροστά στο σκορ μρ 19-22 και μείωσε σε 2-1 με 23-25, παρ’ όλο που ο Φίλιππος ισοφάρισε σε 23-23.

Και στο τέταρτο σετ, οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν καλά και προηγήθηκαν με 7-10, όμως ο Φίλιππος επέστρεψε και με 7-2 σερί προσπέρασε με 14-12. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 19-16, όμως ο ΠΑΟΚ επέστρεψε και ισοφάρισε σε 22-22, όμως ο Φίλιππος χαμογέλασε τελευταίος και με 25-23 πήρε την πρόκριση.

Φίλιππος Βέροιας – ΠΑΟΚ: 3-1
Τα σετ: 25-19, 25-23, 23-25, 25-23