Ο τραυματισμός του Χουάνκαρ από μια κροτίδα προκάλεσε την προσωρινή (;) διακοπή του ντέρμπι – Οι Ιταλοί διαιτητές δεν έχουν εικόνα από το συμβάν και όλοι περιμένουν τις οριστικές αποφάσεις – Παραμένει στο γήπεδο ο Χουάνκαρ

Στον αέρα είναι πλέον η συνέχιση του ντέρμπι της Super League 1 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεοπτί τις εξελίξεις από το «Γ. Καραϊσκάκης» ΕΔΩ.

Δευτερόλεπτα μετά την ισοφάριση του Ολυμπιακού κι ενώ το μομέντουμ ήταν με τους ερυθρόλευκους ήρθε το σοκ!

Με τον Γιοβάνοβιτς να έχει σηκώσει 4 παίκτες για ζέσταμα, ξαφνικά όλοι τους έπιασαν τα αυτιά τους με τον Χουάνκαρ να σωριάζεται στο έδαφος.

Οι υπόλοιποι έδειχναν να υποφέρουν αλλά ο Ισπανός έμοιαζε πιο σοβαρά απ’ όλους και μεταφέρθηκε μετά από πέντε λεπτά με φορείο στα αποδυτήρια.

Σχεδόν αμέσως ακολούθησαν και οι υπόλοιποι παίκτες και τα μέλη της αποστολής του ΠΑΟ και μετά από λίγο βρέθηκαν εκεί και οι διαιτητές.

Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού ήταν οι μόνοι που παρέμειναν στον αγωνιστικό χώρο αδυνατώντας να πιστέψουν ότι όλο αυτό είχε συμβεί αμέσως μετά την ισοφάριση της ομάδας τους, αλλά αποχώρησαν κι αυτοί μετά από μισή ώρα.

Οι πρώτες πληροφορίες που ήρθαν από τα αποδυτήρια από την πλευρά του Ολυμπιακού ανέφεραν πως οι Ιταλός διαιτητής (αλλά και οι βοηθοί του) τόνισε στους εκπροσώπους των δύο ομάδων ότι δεν έπεσε κάτι στην αντίληψη του και για τον ίδιο πρέπει να συνεχιστεί το ματς, αν ο Παναθηναϊκός εμμένει να μην βγει είναι θέμα δικό του».

Ολυμπιακός: «Θα ξέρουμε σε 10 λεπτά, προστατεύστε την ομάδα»
Στις 21:30, περίπου 40 λεπτά από τη διακοπή του αγώνα, από τα μεγάφωνα του γηπέδου υπήρξε η ακόλουθη ενημέρωση: «Φίλαθλοι σε δέκα λεπτά περίπου θα σας ενημερώσουμε για τις οριστικές εξελίξεις. Σας παρακαλούμε προστατεύστε την ομάδα μας».

Μάλιστα παρά τις πληροφορίες που διέρρεαν από το στρατόπεδο του Παναθηναϊκού περί διακωμιδής του Χουάνκαρ στο νοσοκομείο, ο Ισπανός αριστερός μπακ εξακολουθεί να βρίσκεται στα αποδυτήρια του γηπέδου.

Λίγο μετά τις 21:45 έγινε γνωστό ότι ο αγώνας θα συνεχιστεί, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο και πλέον περιμένουμε να δούμε αν θα εμφανιστεί και ο Παναθηναϊκός.