Σκόπια-Ελλάδα: Έντονες αποδοκιμασίες κατά του εθνικού μας ύμνου από τους γηπεδούχους στον αγώνα βόλεϊ των δύο εθνικών ομάδων

272

Ανθελληνικό παραλήρημα από τους οπαδούς των Σκοπίων

Σημαντικό βήμα πρόκρισης στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος βόλεϊ έκανε η εθνική Ελλάδος, με τη νίκη της με 3-1 σετ (25-15, 18-25, 23-25, 20-25) επί της ομάδας των Σκοπίων.

Το πρώτο σετ στράβωσε, αλλά η ομάδα του Κώστα Χριστοφιδέλη, βρήκε τον τρόπο να νικήσει σε 109 λεπτά.

Αυτό όμως  που χαρακτήρισε το παιχνίδι ήταν  το ότι ο  ελληνικός εθνικός ύμνος γιουχαΐστηκε σχεδόν καθ’ ολοκληρία και εντονότατα ενώ χαρακτηριστική ήταν η γροθιά που ύψωσε ο Σταύρος Κασαμπαλής.

Βέβαια για άλλους οι αποδοκιμασίες αυτές δεν τους αφορούν. Ο νεόκοπος εν δυνάμει υποψήφιος για την προεδρία του ΣΥΡΙΖΑ Ν.Φαραντουρης ανέφερε εχθές τις Πρέσπες  ως σύμβολο «συνεργασίας και ενότητας των λαών». Ποιων λαών; Αυτών που αποδοκίμασαν τον εθνικό μας ύμνο.