Τελικό αποτέλεσμα 0-0 στο Αθανάσιος Διάκος»

Βαθμολογικό κίνητρο δεν υπήρχε σε καμία εκ των δύο πλευρών, αφού η μεν Λαμία σκέφτεται τα μπαράζ παραμονής, ο δε Ατρόμητος σκέφτεται τις… καλοκαιρινές διακοπές. Δεν προκαλεί έκπληξη, επομένως, το γεγονός ότι το μεταξύ τους παιχνίδι ήταν μέτριο, με το 0-0 να μένει ως το τέλος.

Το ματς άρχισε με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου: Στο 11′ ο Μουνίθ εκτέλεσε φάουλ και ο Κουλούρης βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στο δοκάρι του Γκαραβέλη. Από εκεί και πέρα, στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους υπήρξαν κάποιες καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες, χωρίς κάτι τρομερό όμως.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Αραμπούλη και Κουλούρη να έχουν ευκαιρίες για τις δύο ομάδες στο ξεκίνημά του, με τη Λαμία να… ισοφαρίζει στα δοκάρια στο 71′, όταν ο Σιμόν έκανε ωραίο σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μάριτς.

Λαμία: Γκαραβέλης, Σιμόν, Αντέτζο, Λούκας, Μαρτίνεθ, Γκέντσογλου (Ταϊρόν 62′), Τζανδάρης (Βύντρα 83′), Ρόμανιτς (Μανουσάκης 70′), Νούνιες, Μπανγκουρά (Προβυδάκης 69′), Αραμπούλι (Mανούσος 62′).

Ατρόμητος: Μάριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Έρλιννγκμαρκ (Στρούγγης 46′), Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Σάλομον (Νάτσος 46′), Χαρίσης, Καρτάλης (Νταβιώτης 63′), Μουνίθ (Ναμπί 46′), Τζαβίδας (Μπεντινέλι 63′), Κουλούρης.