Τον πρώτο τους βαθμό στη φετινή Superleague 1 πήραν Ιωνικός και Λεβαδειακός. Το ματς της Νίκαιας είχε πολύ καλό ρυθμό, αρκετές ευκαιρίες, αλλά έμεινε στο 0-0. Σημαντικές επεμβάσεις από τους πορτιέρε των δυο ομάδων.

Ιωνικός και Λεβαδειακός έφεραν έτσι την πρώτη φετινή “λευκή” ισοπαλία της Superleague 1 και μετά από δυο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα έχουν συγκεντρώσει μόλις έναν βαθμό (ηττήθηκαν και οι δυο στην πρεμιέρα).

Ο Ιωνικός μπήκε δυνατά στο ματς και πίεσε με το… καλημέρα, φτάνοντας με ευκολία στα καρέ του Λεβαδειακού. Μάλιστα, στο 10′ ο Αουσμάν είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Οι Βοιωτοί προσπάθησαν σε μια κόντρα (13′) να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους, αλλά ο Κωνσταντινίδης αστόχησε σε τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη.

Ο Ιωνικός συνέχισε να έχει το… πάνω χέρι μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, αναγκάζοντας τον πορτιέρε Μάρκοβιτς να έχει κάποιες εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Ο Λεβαδειακός είχε καλύτερη επιθετική παρουσία στο δεύτερο ημίχρονο, δίνοντας έτσι μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, αφού ο Ιωνικός συνέχισε να πιέζει για το γκολ. Στις φάσεις που δημιουργήθηκαν, οι δυο πορτιέρε είχαν σημαντικές επεμβάσεις. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το… πάνω χέρι, αλλά η υπεροχή τους αυτή δεν έφερε το γκολ της νίκης.